Rehabilitacja Opole

Zapoznaj się z naszą ofertę i sprawdź kiedy potrzebna jest rehabilitacja.

Szukasz profesjonalnej rehabilitacji w Opolu?

Jesteśmy certyfikowanymi fizjoterapeutami. Na swojej ścieżce edukacji mieliśmy do czynienia zarówno z najbardziej popularnymi urazami jak i zaawansowanymi problemami zaburzeń ruchowych. Każda rozpoczęta rehabilitacja w naszym opolskim gabinecie rozpoczyna się od analizy dokumentacji medycznej oraz analizy przypadku naszego pacjenta.

Jesteśmy świadomi tego, że rehabilitacja to proces złożony i nie kończy się na wykonaniu kilku prostych ćwiczeń. Pokonując najlepszą dostępną ścieżkę edukacji wiemy, że aby osiągnąć najlepsze rezultaty rehabilitant musi być nie tylko osobą nadzorującą, ale także motywatorem i osobistym trenerem pacjenta.

Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Dobieramy odpowiednie obciążenia, właściwe ćwiczenia a także ich częstotliwość pod danego pacjenta. Rehabilitacja w naszym gabinecie w Opolu jest procesem, który motywuje naszych podopiecznych do wysiłku i powrotu do pełnej sprawności ruchowej.

dłonie trzymające ciężarki

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Rehabilitacja Opole – dlaczego zapobieganie urazom jest tak ważne?

Kontuzje mogą być bardzo bolesne i prowadzić do długotrwałych uszkodzeń, jeśli nie są odpowiednio leczone. Obejmuje to wszystko od zwichnięć, naciągnięć, złamań, skręceń i innych. Właściwe zapobieganie urazom pomaga zmniejszyć szanse na wystąpienie tego typu zdarzeń. Wzmocnienie ciała poprzez poprawę elastyczności, rozciąganie i kierunkowe ćwiczenia rehabilitacyjne zapobiegają występowaniu nadmiernych obciążeń. Im silniejsze jest Twoje ciało, masz pełen zakres ruchu, bez przykurczów tym mniejsze prawdopodobieństwo „załapania” kontuzji czy fizycznego urazu.

Ponadto systematyczna praca i świadomość z jej wykonania pozwalają lepiej poznać swoje ciało. Stosując ćwiczenia rehabilitacyjne i profilaktyczne lepiej rozumiesz swoje ciało a także odczytujesz niebezpieczne sygnały np. wynikające z przetrenowania.

ćwiczenia na piłce

Daj o siebie zadbać !

Rehabilitacja przedoperacyjna, pourazowa oraz inne dolegliwości

Nasz gabinet w Opolu jest przygotowany na każdego pacjenta. Jesteśmy gotowi dać wsparcie każdemu, kto obdarzy nas swoim zaufaniem. Pomagamy i staramy się sprawić, aby nasz pacjent czuł się w pełni komfortowo. Do naszej głównej oferty należy:

rehabilitacja przedoperacyjna

Rehabilitacja przedoperacyjna, czyli przygotowanie do zabiegu.

W tym momencie staramy się uzyskać maksymalny zakres ruchu, który nie sprawia bólu wkrótce operowanej osobie. Dodatkowo w miarę aktualnych możliwości pacjenta przeprowadzamy instruktaż przez podstawowe ćwiczenia, z którymi osoba operowana zmierzy się bezpośrednio po zabiegu. Dzięki temu początkowa faza rekonwalescencji przebiegnie dużo sprawniej. Rehabilitacja przedoperacyjna jest korzystna dla każdego. To proces, w którym poprawiamy funkcjonowanie stawów wymagające zabiegu. Zaledwie kilka sesji może znacząco skrócić proces rekonwalescencji po operacji.

rehabilitacja pozabiegowa

Opieka pooperacyjna, rehabilitacja pozabiegowa/pooperacyjne.

Jedną z podstawowych korzyści płynących z rehabilitacji pooperacyjnej jest to, że w większości przypadków przyspiesza czasu powrotu do zdrowia. Ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają poprawić krążenie i zwiększyć zakres ruchu oraz odbudować siłę mięśniową, dzięki czemu przyspiesza się proces gojenia. Dodatkowo, rehabilitacja pozabiegowa/pooperacyjna może pomóc w zmniejszeniu obrzęku i bólu, co również skraca czas powrotu do pełnej sprawności. Rehabilitacja pooperacyjna nie powinna być bagatelizowana przez osoby będące po zabiegu, jest zalecana dla każdej osoby, która poddaje się zabiegowi. W przypadku m.in. operacji kolan, rekonstrukcji więzadeł bądź pęknięć łąkotki to jedyna słuszna droga powrotu do pełni zdrowia. Wspólnie poprzez ćwiczenia i zabiegi polepszymy elastyczność, równowagę, siłę mięśniową i zakres ruchu, aby zapobiec kolejnym urazom.

rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja pourazowa

To najczęstszy powód wizyt w naszym gabinecie zlokalizowanym w Opolu .Ten model rehabilitacji jest niezbędny do życia bez bólu. Każdy uraz nie wyleczony do końca może stanowić przyczynę poważniejszych dolegliwości. Dlatego tak istotne jest zadbanie o swój układ ruchu po każdym urazie. Rehabilitacja pourazowa to proces przywracania osoby do sprawności np. po nieszczęśliwym wypadku, kontuzji itp. Zapobiega niekorzystnym efektom uszkodzenia tkanek i narządów. Rehabilitacja pourazowa redukuje również stres pourazowy i poprawia ogólne samopoczucie pacjenta.

ból kręgosłupa

Dolegliwości bólowe kręgosłupa

Niewątpliwie kręgosłup stanowi solidny stelaż ludzkiego organizmu. Pielęgnowanie, aby był zawsze w jak najlepszym stanie to inwestycja w przyszłość. Trafna diagnoza dolegliwości i właściwe postępowanie gwarantują sukces i ogólną poprawę zdrowia. Środki przeciwbólowe są niestety rozwiązaniem krótkoterminowym, które docelowo spowoduje i tak wizytę u fizjoterapeuty lub w bardziej zaawansowanych przypadkach u chirurga czy neurochirurga. Ćwiczenia i zabiegi w ramach rehabilitacji kręgosłupa odciążają go, przywracają właściwą postawę, redukują napięcia i nienaturalne naciski.

Profilaktyka przeciwurazowa

Profilaktyka przeciwurazowa

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem czy profesjonalnym sportowcem, podjęcie kroków w celu zapobiegania urazom może zaoszczędzić Ci znacznego bólu i cierpienia na codziennej drodze. Unikanie wszelkiego rodzaju kontuzji i urazów to kluczowa kwestia nie tylko prowadzenia zdrowego trybu życia, ale także spokojnego i bezstresowego.

Zapamiętaj:

Rehabilitacja pooperacyjna jest bardzo ważna!

Ponad wszystkie wymienione wyżej, jedną z najważniejszych zalet rehabilitacji pooperacyjnej jest to, że pomaga w zapobieganiu powikłaniom. Pomimo nowoczesnego sprzętu i mniej inwazyjnych operacji chirurg ingeruje w ciało robiąc niewielkie nacięcie. Prawidłowa higiena i właściwe ćwiczenia przyspieszają proces gojenia się tej rany. Ponadto właściwa rehabilitacja pozwoli na stopniowe wprowadzanie obciążeń, wraz z rosnącą adaptacją tkanek.

Dlaczego warto wybrać rehabilitację w Opolu ?

N

Fizjoterapia wielokrotnie udowodniła, że pomaga przyspieszyć czas rekonwalescencji po urazie poprzez zapewnienie specyficznych ćwiczeń dostosowanych do leczenia kontuzjowanego obszaru.

N

Nasi specjaliści rozumieją, jak urazy wpływają na ciało i jak działa ból. Dlatego są w stanie bezpiecznie pomóc swoim pacjentom poprzez rehabilitacje i specjalistyczne zabiegi czy ćwiczenia. Systematyczna praca z fizjoterapeutą to nie wydatek a inwestycja. Każdy kolejny dzień przybliża do oczekiwanej sprawności, a włożona przez pacjenta praca owocuje wymiernymi efektami.

N

Kolejnym z istotnych argumentów jest to, że prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja relatywnie zmniejsza koszty opieki zdrowotnej. Zadbane kolana, biodra, stopy i inne kluczowe do poruszania się obszary ciała nie będą w przyszłości wymagały drogich i inwazyjnych zabiegów. Co więcej świadomość potrzeby rehabilitacji zmniejsza ryzyko powstania ciężkich urazów. Natomiast regularne konsultacje w ramach rehabilitacji, profilaktyki i wzmocnienia ciała spowodują lepsze samopoczucie i wyższy komfort życia.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rehabilitacji Fizjo Motion w Opolu. Zapraszamy do kontaktu.